یکی از عجیب ترین ازدواج های تاریخ در زندان!

جولیان آسانژ با وکیل خود در زندان ازدواج کرد.

asdasd
کد خبر : ۸۰۸۶۲
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از فرارو، مراسم جشن ازدواج جولیان آسانژ با استلا موریس، بدون حضور آسانژ در مقابل زندان برگزار شد.

جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، امروز در زندان امنیتی بلمارش در شرق لندن، با استلا موریس یکی از وکلای مدافع پیشین خود ازدواج کرد.

مراسم پیوند آن‌ها با حضور دو شاهد و شرکت چهار میهمان برگزار شد. جولیان آسانژ که از ماه مه ۲۰۱۹ به اتهام جاسوسی در آمریکا تحت پیگرد قضائی قرار دارد، در انتظار پایان روند بررسی تقاضای استرداد خویش در این زندان بسر می‌برد.

آسانژ که امروز در ۵۰ سالگی با نامزد خود استلا موریس ازدواج کرد، به اتهام انتشار ٧۰۰ هزار سند محرمانه در بارۀ فعالیت‌های دیپلماتیک و نظامی آمریکا، در این کشور تحت تعقیب قرار دارد و در صورت استرداد، ممکن است به ۱٧۵ سال زندان محکوم گردد.

از آنجا که مقامات زندان با حضور تنها شش تن در جشن ازدواج آن‌ها موافقت کرده بودند، این مراسم با حضور پدر و دو برادر جولیان آسانژ و سه تن دیگر از نزدیکان آن‌ها برگزار شد.

همزمان شماری از هواخواهان و مدافعان وی نیز در بیرون زندان تجمع کرده و با شعار‌های خود نظیر «روزنامه نگاری جرم نیست» خواستار آزادی فوری او شدند.

آخرین تقاضای رسمی آزادی جولیان آسانژ در ۱۴ مارس گذشته از سوی دادگاه عالی بریتانیا رد شد. همسر وی اینک از پریتی پاتل وزیر کشور بریتانیا خواسته است از امضای حکم استرداد خوداری کرده و به این ماجرای سیاسی خاتمه دهد.

استلا موریس در سال ۲۰۱۱ به گروه وکلای مدافع جولیان آسانژ پیوست و در هفت سالی که وی به سفارت اکوادور در لندن پناه برده بود، با وی رفت و آمد داشت. آن دو دارای دو فرزند هستند.

لباس عروسی استلا موریس و نیز سه دست کیلت یا دامن اسکاتلندی داماد و دو فرزند آن‌ها را ویویِن وست وود طراح سرشناس مُد بریتانیائی تدارک دیده بود. ویویِن وست وود برای کسب آزادی آسانژ کوشش بسیار کرده و در کمیتۀ حمایت از او بسیار فعال است.

۰
ارسال نظر