نیمچه حجاب “ترانه علیدوستی” از نگاه ها دور نماند/ عکس

تصویری از ترانه علیدوستی در فضای مجازی با یک لباس کوتاه که به جای مانتو بر تن دارد منتشر شد.

asdasd
کد خبر : ۶۹۰۷۲
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح ، عکسی جنجالی از ترانه علیدوستی بازیگر مطرح و بسیار بی حاشیه در فضای مجازی با یک تیپ منشوری و لباس کوتاه به اشتراک گذاشته شد.

حجاب عجیب ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی به عنوان "ناتالی پورتمن" ایران شناخته می شود

علیدوستی 32 ساله از سوی برخی به عنوان "ناتالی پورتمن" ایران شناخته می شود.ترانه علیدوستی (زاده ۲۲ دی ۱۳۶۲، تهران) بازیگر سینما و تئاتر، دوبلرو مترجم اهل ایران است.

ترانه علیدوستی در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶، برای ایفای نقش در فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن شد.

همچنین او توانسته عناوین متعدد سینمایی از جمله جایزه بهترین بازیگر زن، پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم لوکارنو سوئیس، جایزه بهترین بازیگر زن، جشنواره فیلم آسیایی و عربی اوسیان سینه فن و سیمرغ بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم فجر را کسب کند.

او در جشنواره‌های فیلم وزول فرانسه ۲۰۱۴ و فیلم هانوی ویتنام ۲۰۱۲، یکی از اعضای هیئت داوران بود.

او به زبان انگلیسی مسلط است و در زمینه ادبیات هم فعالیت دارد و مترجم آثار ادبی می‌باشد.

او جایزه ادبی پروین اعتصامی را در پنجمین دوره برگزاری آن در قسمت ادبیات داستانی با ترجمه رؤیای مادرم، تألیف آلیس مونرو کسب کرد.

ترانه علیدوستی در ویژه نامه شماره ۱۰۰ ماهنامه «صنعت سینما» که نگاهی است به سینمای ایران در دهه هشتاد، به انتخاب ۱۳۰ نویسنده و منتقد سینمایی به عنوان بهترین بازیگر زن دهه انتخاب شد،همچنین در سال ۱۳۹۰، ماهنامه سینمایی فیلم او را به عنوان بهترین بازیگر زن دهه ۸۰ انتخاب کرد.

۰
ارسال نظر