عکس/ این گربه عجیب فقط در شهر وان ترکیه وجود دارد!

گربه ترکیش وان یک گربه رنگی با لکه‌های زیادی از سفید است، که به رنگ‌های متفاوتی دیده می‌شود که شامل قرمز، سیاه و سفید، آبی، کرم، قهوه‌ای و آبی. چرم بینی صورتی است.

asdasd
کد خبر : ۲۳۲۰۴۷
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش سرویس آموزش و سرگرمی وقت صبح، گربه وان نژادی از گربه است که بیشتر در شهر وان در کشور (ترکیه) دیده می‌شود. این گربه سفید و پشمالو دارای یک چشم سبز (و گاهی زرد) و یک چشم آبی می‌باشد. این نوع گربه باعث شهرت جهانی این شهر شده‌است. این نژاد در صورتی که به خوبی اجتماعی شوند بسیار مهربان شده و همچنین وابستگی زیادی به افراد خانواده پیدا می‌کنند. آن‌ها گربه‌های پرتحرکی هستند.

وان گربه‌ای رنگی با موهایی اغلب یک دست سفید است. اما آن‌ها را در رنگ‌های مختلفی می‌توان دید مانند: قرمز، سیاه و سفید، آبی، کرم، قهوه‌ای و آبی و به علاوه چرم بینی آن‌ها صورتی است.

وان‌ها دارای پوزه‌ای گرد، گوش‌هایی متوسط و بزرگ و مقداری گرد هستند و همچنین چشمانی تقریباً بزرگ و گرد دارند که ممکن است در رنگ‌های آبی، کهربایی دیده شود.

گربه

آن‌ها بدنی نیرومند دارند و برای اینکه بتوانند در آب و هوای نامساعد زنده بمانند سینه‌هایی پهن، پا‌هایی عضلانی و بلند دارند.

نر‌های این نژاد نسبت به ماده‌ها بسیار بزرگ‌تر و عضلانی‌تر می‌باشند.

وان‌ها در فصل تابستان دارای پوششی کوتاه و در زمستان پوششی بلندتر دارند. برای اینکه به رشد کامل برسند ۳ تا ۵ سال زمان لازم است. نژاد وان (Van cat) که به عنوان گربه شناگر نیز شناخته می‌شود، در مقایسه با سایر نژاد‌ها نسبتاً درشت و بزرگ است که وزنش حتی تا ۱۰ کیلوگرم هم می‌رسد.

پوشش مو‌های نرمش تا حدودی بلند است و با رعایت الگوی اصیل خود (رنگ بدن سفید و دم و سرش با رنگی متفاوت) در رنگ‌بندی‌های مختلف دیده می‌شود. گربه‌های وان بسیار باهوش، کنجکاو و پرتحرک هستند و عاشق اکتشاف و یافتن چیز‌های جدید هستند.

برخلاف دیگر گربه‌ها، آن‌ها بازی کردن با آب را دوست دارند. چشمان زیبای این گربه‌ها به رنگ‌های آبی یا کهربایی ست؛ گاهی ممکن است رنگ هر دو چشم آن‌ها متفاوت باشد.

این گربه‌های باهوش و فعال و بازیگوش شدیداً وابسته صاحب خود می‌شود. گربه ترکیش وان اگر بدرستی اجتماعی شود مهربان و شدیداً به اعضاء خانواده وابسته می‌شود و بسیار فعال است. وان همیشه روی دو پای خود فرود می‌آید.

منبع: راز بقا

۰
ارسال نظر