عربستان برای کل کل با امارات استخر 450 متری در آسمان می سازد!

اگر این پروژه تکمیل شود، می‌تواند رکورد استخر معلق دبی با ۱۲۰ متر طول را که بین آسمان‌خراش‌های دوقلو «وان زعبیل» قرار دارد، بشکند.

عربستان برای کل کل با امارات استخر 450 متری در آسمان می سازد!
کد خبر : ۲۳۰۷۳۹
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح، عربستان قصد دارد طولانی‌ترین استخر معلق جهان را در منطقه تریام (Treyam) نئوم بسازد. پروژه نئوم از ابعاد اولیه خود به‌مراتب کوچک‌تر شده، با این‌حال چیزی از جذابیت‌های فناورانه آن کم نشده است.

این استخر حدود ۴۵۰ متر (۱۵۰۰ فوت) طول خواهد داشت و در ارتفاع ۳۶ متری (۲۲۰ فوت) از دریا معلق خواهد بود.

اگر این پروژه تکمیل شود، می‌تواند رکورد استخر معلق دبی با ۱۲۰ متر طول را که بین آسمان‌خراش‌های دوقلو «وان زعبیل» قرار دارد، بشکند.

براساس اعلام نئوم در ایکس، منطقه تریام میزبان طولانی‌ترین استخر معلق (Infinity Pool) جهان خواهد بود.

اگر این استخر ساخته شود، طول آن چهار برابر بزرگ‌تر از استخر برج‌های وان زعبیل دبی خواهد بود.

به گفته مقامات نئوم، این پروژه طراحی مدرن کمترین اثر را روی محیط‌زیست خواهد داشت.

عربستان به‌تازگی منطقه تریام را که در انتهای جنوبی خلیج عقبه واقع شده، به پروژه نئوم اضافه کرده است. مسئولین این پروژه قصد دارند تریام را به یک استراحتگاه مجلل برای «ماجراجویی» تبدیل کنند.

در تریام همچنین تفریح‌هایی مانند قایقرانی، غواصی و سایر ورزش‌های آبی ارائه خواهد شد.

پروژه نئوم بخشی از چشم‌انداز ۲۰۳۰ «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان است که هدف آن تبدیل‌کردن این کشور به یک مقصد گردشگری لوکس و نوآور است.

بااین‌حال، تکمیل این پروژه ارزان نخواهد بود. اخیراً این کشور از بانکداران خارجی دعوت کرده تا با بازدید از شهر The Line آن‌ها را به سرمایه‌گذاری در این پروژه جاه‌طلبانه ترغیب کند.

اگرچه عربستان در پروژه‌ نئوم بسیار بلندپرواز است، اما پیشرفت ساخت آن با مسائل مالی متعددی روبه‌رو بوده.

یکی از خیره‌کننده‌ترین سازه‌های نئوم شهر The Line است که قرار بود تا سال ۲۰۳۰ به طول ۱۷۰ کیلومتر ساخته شود، اما به‌دلایل مالی احتمالاً تا آن سال تنها ۲٫۴ کیلومتر طول خواهد داشت.

همچنین به گزارش BBC، ظاهراً عربستان برای ساخت‌وساز در این منطقه مجبور بوده تا قبایل محلی را از این منطقه بیرون کند که با اعتراض آن‌ها مواجه شده است.

منبع:دیجیاتو

 

۰
ارسال نظر