دختر گمشده یسنا کیست و آخرین وضعیت گم شدنش چیست؟

یسنا دختر بچه چهار ساله اهل کلاله از عصر روز یکشنبه ۹ اردیبهشت در حالی که همراه مادرش در زمین‌های کشاورزی روستای «یلی بدراق» کلاله بوده با غفلت مادر مفقود شده بود، پیدا شد.

asdasd
مدت مطالعه :

به گزارش وقت صبح، تمامی تیم‌های امدادی و انتظامی از لحظات اولیه در منطقه حاضر بودند و جست‌وجو با تمام توان و امکانات برای یافتن وی ادامه پیداکرد.‌

نهایتا مدیرعامل جمعیت هلال احمر به خبرنگار فارس از زنده پیدا شدن این کودک ۴ ساله توسط تیم پاراگلایدر خبرداد.

فرهاد شیبک، فرماندار شهرستان کلاله در شرح ماجرا گفت: ساعت ۱۸ روز یک‌شنبه خبر گم شدن یسنا، دختربچه چهار ساله در روستای «یلی‌بدراق» از توابع بخش پیشکمر شهرستان کلاله به مأموران پلیس شهرستان کلاله گزارش شد.

مادر کودک به پلیس گفت که برای کار به مزرعه رفته و طفل را هم با خودش برده‌بود و خودش مشغول کار شده و متوجه گم‌شدن او نشده‌بود

تلاش‌های گسترده تیم‌های پلیس و امداد برای یافتن یسنا کوچولو، دختربچه چهار ساله که در شهرستان کلاله ناپدید شده در چهارمین روز از وقوع حادثه از زمین و آسمان جریان داشت.

تلاش‌های گسترده مقام‌های محلی با کمک گرفتن از سگ‌های زنده‌یاب، هلی‌شات و پاراموتور، دوربین‌های حرارتی، هلی‌کوپتر و تیم‌موتورسواری کراس در حال انجام است.

پلیس همچنین تأکید کرد که حتی آشیانه و لانه حیوانات را هم جست‌وجو کرده‌است.

قتل احتمالی نازگل، دختربچه هفت ساله در اصفهان، قتل دیانا دختر ۱۱ ساله در اصفهان که به دست مادرش صورت گرفت و حالا گم شدن یسنا، نگرانی‌ها را درباره بروز این حوادث شدت بخشیده‌است. 

با مطرح شدن شکایت و در حالی که هوا تاریک شده‌بود، تیم‌های امداد هلال احمر تا صبح به جست‌وجو پرداختند، اما اثری از کودک پیدا نکردند.

از صبح روز بعد هم تیم‌های امداد دیگری به گروه جست‌وجو ملحق شدند، اما تلاش‌ها در روز دوم هم ثمری نداشت. در روز سوم ۱۲ تیم تخصصی به همراه دو تیم از شهرستان گنبد، پنج تیم از کلاله، گروه‌های مردمی از روستا‌های اطراف، بسیج، نیروی انتظامی و دستگاه‌های مختلف در منطقه حاضر شدند و مساحت بسیار زیادی را برای یافتن کودک جست‌وجو کردند.

مانده آب چاله‌ها و مسیر‌هایی که گل و لای بود هم به وسیله موتور پمپ و بیل مکانیکی تخلیه شد. تیم‌های امداد در این روز به همراه سگ‌های زنده‌یاب، دو دستگاه پاراموتور، ۱۰ دستگاه هلی‌شات و بالگرد شناسایی به صورت گشت‌های زمینی و هوایی به تلاش‌های خود ادامه دادند.

از دیگر تلاش‌های صورت گرفته استفاده از دوربین‌های حرارتی است که صبح روز گذشته همزمان با ادامه جست‌وجو‌ها به کار گرفته‌شد.

آنگونه که فرماندار کلاله اعلام کرده جست‌وجوگران در دو روز گذشته حتی با بیل دستی و مکانیکی لانه اکثر حیوانات منطقه را خاکبرداری کردند، اما چیزی پیدا نکردند. 

 تلاش‌های پلیس برای دختر گمشده یسنا

سرهنگ سیدخلیل هاشمی، فرمانده انتظامی شهرستان کلاله هم درگفت‌وگو با ایرنا از شهروندان خواسته از پیش‌داوری، اظهارنظر و قضاوت در خصوص حادثه خودداری کنند.

وی گفت که جلسه میدانی با حضور مدیران ارشد دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف در محل حادثه برگزار و جست‌وجوی مجدد از سر گرفته شد.

وی ادامه داد: همزمان با جست‌وجوی تیم اطلاعاتی، پلیس جنایی آگاهی استان اقدامات فنی خود را آغاز کرد و به بازجویی از شکات و گواهان حاضر در محل پرداخت که جمع‌آوری اطلاعات و بازجویی‌ها همچنان ادامه دارد.

سرهنگ هاشمی همچنین تأکید کرد که پلیس با یک دستگاه هلی‌شات به عکسبرداری و اسکن زمین‌های زراعی منطقه به وسعت ۵۰۰ هکتار پرداخت و از یک قلاده سگ زنده‌یاب هم کمک گرفت.

همچنین با هماهنگی پلیس جنایی پس از هماهنگی با تیم موتور کراس مینودشت، اقدام به اعزام موتورسواران کردند و آنان نیز در مناطق سخت گذر و سخت عبور، به جست‌وجو پرداختند، اما اثری از طفل پیدا نکردند.

یسنا دختر گمشده

منبع: روزنامه جوان

 

کد خبر : ۲۳۰۲۳۳
لینک کوتاه کپی شد
3
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
 • ناشناس

  خانواده واقوام نزدیک را زیرسئوال ببرید وفشاربهشون بیاورید
  مگه میشهیک دختر۴ ساله آنقدر ازخانه دوربشه
  خانواده واقوام نزدیک و دور را مورد بررسی قراردهید

 • مهدی حسینی

  سلام یسنا جان. از اینکه زحمات همه مردم خوب و مهربان به بار نشست از خداوند مهربان بسیار سپاسگزارم اینقدر خوشحال شدم که نگو و نپرس قدرت خدا را. ببینید که یک کودک در چند شب و روز بدون غذا وآب چگونه سر کرده است الهی بی نهایت بار شکر خداوند هیچ پدر و مادری را نام امید نکند

 • مصطفی

  4 روز کودک خردسال چی خورده کجا خوابیده عجب فیلم بی کیفیت ی

اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان