طریقه جا انداختن زیپ در رفته/ انقد سادس فنی هم نباشی از پسش برمیای

در این مقاله در خصوص طریقه جا انداختن زیپ در رفته باهاتون صحبت کردیم که خیلی راحت و مثل آب خوردن میتونید انجام بدید.

asdasd
مدت مطالعه :

اگر قصد دارید ترفندهای این کشلی را خیلی راحت یادبگیرید این صفحه را دنیال کنید: خانه داری

اما زیپ؛ در وهله ی اول سعی کنید که با استفاده از قیچی یه برش مایل به زیپ بدید و در این بین اصلا فرقی نمیکنه که زیپ پلاستیکی باشه و یا فلزی.

به این موضوع هم توجه کنید که قسمت پارچه ایه زیپ جای دستتون خواهد بود و این موضوع باعث میشه که شما بهترین جهت رو برای وارد کردن نیرو به زیپ داشته باشید.

حالا یه طرف زیپ رو به شکل مایل برش بدید و فقط یه سمت اون رو از سر زیپ بگذرونید.

حالا طرف دیگه رو وارد سر زیپ کنید و یا یه دست دو لبه ی پارچه ایه بالای زیپ ر محکم نگه دارید و با یه دست دیگه هم سر زیپ رو به سمت پایین بکشید و ببینید که سر زیپتون خیلی راحتی توی زیپ قرار میگیره.

این کار شاید در وهله ی اول براتون سخت باشه اما با تمرین راحت تر میشه.

زیپ1

وقتی زیپ گیر میکنه چیکار کنیم

گیر کردن زیپ هم یکی از مشکلات شایع هست که بسیار رومخ و کلافه کننده هست خصوصا وقتی که زیپ لباستون و یا کیفتون باشه که یکی از راحت ترین راه ها برای خلاصی از این مشکل استفاده از یه مداد سیاه معمولی هست؛ به این صورت که شما باید نوک مداد رو روی دندانه ی زیپ بمالید و این کار رو تا اونجایی ادامه بدید که بالاخره زیپ باز بشه.

در صورتی که این تکنیک جواب نداد میتونید از یه ماده ی روان کننده مثل مایع شیشه شوی استفاده کنید چون این مایه پایه ی روغنی نداره در نتیجه لباس و یا هر چیزی که زیپش خراب شده لک نمیشه.

همچنین وازلین و یا صابون هم برای این منظور خوب هستن.

حالا هر کدوم رو که انتخاب کردید باید روی دندونه های زیپ بکشیدش و زیپ رو به قدری بکشید و مجددا در صورتی که زیبپ باز نشد از مایع روان کننده استفاده کنید و به کشیدن زیپ ادامه بدید تا بالاخره باز بشه.

بخوانید: چند روش برای پاک کردن آدامس از روی فرش‌!

زیپ2

حل کردن مشکل جفت نشدن دندونه های زیپ

یکی دیگه از مشکلاتی که در خصوص زیپ میتونه روی مخ بره و آزار دهنده باش جفت نشدن دندونه های اون هست که علت های مختلفی داره ولی برای رفع کردن اون میشه از صابون و یا نوک مداد که قبلا براتون گفتیم استفاده کرد به این صورت که باید دندونه ها رو با کشیدن اون ها روشون روون کرد تا دوباره چفت هم بشن.

بیشتر بخوانید: با کمک این روش کتانی‌هایتان را به درستی با لباسشویی بشورید!

کد خبر : ۲۳۰۰۸۳
لینک کوتاه کپی شد
0
۴
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان