اعتراض عجیب به لیلا برخورداری پس از خواندن یک دعا

لیلا برخورداری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که سال نو را با انتشار دعای یا مقلب القلوب و الابصار در صفحه خود تبریک گفته بود، مورد انتقاد قرار گرفت!

asdasd
کد خبر : ۲۲۸۶۶۷
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح، لیلا برخورداری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که سال نو را با انتشار دعای یا مقلب القلوب و الابصار در صفحه خود تبریک گفته بود، مورد انتقاد قرار گرفت!

 وی در توضیح این ماجرا نوشت:

اینکه من در صفحه شخصی خودم به چه زبانی و چطور دوست دارم تبریک سال جدید رو بگم، کاملا به شخص خودم مربوط میشه! شما تو صفحه شخصیتون هرطور صلاح میدونید، عمل کنید و برای دیگران تعیین تکلیف نکنید و تصمیم نگیرید!

این بازیگر ادامه داد: ما سالها با این دعا در لحظه تحویل سال بزرگ شدیم و زندگی کردیم و برای شخص بنده این دعا به هر زبانی باشه چون از کودکی همینطور بوده برام زیباست و ربطی به ایرانی بودن من و زبان فارسی نداره!

چرا همه چیز رو دوست داریم با هم قاطی کنیم و به هم ربط بدیم؟ به هر طریقی دلمون میخواد قضاوت کنیم و توهین کنیم و توقع داریم دیگران از منظر دید ما به مسائل نگاه کنن! بسیاری موارد از زبانهای دیگه هم قاطی زبان ما شده از گذشته، چه خوشمون بیاد، چه نیاد، پس چرا همه رو پاک نمی کنیم از زبان پارسی؟!

چرا این ماجرا فقط در چند سال اخیر مهم شده؟

وی با بیان اینکه من قبلا هم این دعا رو خوندم در سالهای گذشته و این حجم از نظر و توهین رو ندیده بودم، تصریح کرد: چرا برای شما عزیزانی که داعیه فرهنگی و زبان دارید، تازه این ماجرا و در این چند سال اخیر مهم شده؟ قبلا زبان ما پارسی نبود؟! یا ما تازه ایرانی شدیم!

برخورداری ادامه داد: کلا و ظاهرا ما عادت داریم در هر ماجرایی جوگیر باشیم و هرطور تمایل داریم به مسائل نگاه کنیم و به جای دیگران نظر بدیم و تصمیم بگیریم و حرف بزنیم!

وی افزود: کسانی که خودشون به عنوان یک ایرانی که تو فرهنگش ولنتاین و کریسمس نیست اما هردو رو خیلی جدی جشن می گیره و برگزار می کنه، یقینا حق نداره و نمی تونه بیاد اینجا در مورد ایران و ایرانی بودن و زبان مادری و پارسی نظر بده و برون‌ریزی و افاضات کنه!

برخورداری تاکید کرد: شما اگر خیلی به حرفهایی که می‌زنید اعتقاد دارید، حتما و لطفا اول از خودتون شروع کنید، بعد دیگران رو زیر سوال ببرید و بهشون حمله کنید!

این بازیگر با بیان اینکه میدونم این حرفها بی‌فایده است و در نگرش چنین افرادی متاسفانه هیچ تاثیری نداره، خاطرنشان کرد: این صفحه شخصی بنده است و هرطور صلاح بدونم عمل می کنم. شما اگر مشکلی دارین و نمی پسندین، مجبور نیستین صفحه رو دنبال کنید.

منبع: برترین ها

۱
ارسال نظر