جورجینا در خیابان های عربستان سعودی چطور لباس می پوشد؟

یک بار بدان خاطر که شانه‌ها و قسمتی از پاهایم نمایان بود بر سرم فریاد کشیدند./من را از مراکز خرید بیرون کردند بدان خاطر که بخش بالایی بازو‌ها و شانه هایم پوشیده نبود.

asdasd
کد خبر : ۲۲۵۴۷۴
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از فرارو، همه چیز برای همسران و نامزدهای بازیکانی که دستمزد‌های خوبی دارند خوب پیش نمی‌رود و آنان به دلیل شرایط اجتماعی در عربستان سعودی دچار احساس انزوا شده اند.

تعدادی از همسران و شرکای زندگی فوتبالیست‌های خارجی در عربستان سعودی با "دیلی میل" درباره شرایط زندگی شان در آن کشور به شرط ناشناس ماندن صحبت کرده اند.

آنان تصویری  از ترس در مورد بیرون رفتن از محل سکونت، اضطراب در مورد نحوه لباس پوشیدن و احساس تهدید در این مورد که بیش از اندازه غربی به نظر برسند را مطرح نموده اند.

یکی از شرکای زندگی یک فوتبالیست خارجی در عربستان سعودی به "دیلی میل" می‌گوید: "زندگی در عربستان سعودی برای زنان مهاجر بسیار دشوار است به خصوص اگر مردم محلی احساس کنند که شما درست لباس نپوشیده اید و لباس پوشیدن تان منطبق با معیار‌های آنان نیست

یک بار بدان خاطر که شانه‌ها و قسمتی از پاهایم نمایان بود بر سرم فریاد کشیدند". او می‌افزاید: "علیرغم وجود گرما شما مجاز به پوشیدن لباس‌های کوتاه و بدن نما در اماکن عمومی نیستید.

شما نمی‌توانید چنین لباس‌هایی را کنار ساحل نیز بپوشید.

اگر این کار را انجام دهید مردم به گونه‌ای به شما نگاه می‌کنند که گویی از شما نفرت دارند.

زنی دیگر که از شرکای زندگی یک فوتبالیست خارجی در عربستان سعودی می‌گوید: "من را از مراکز خرید بیرون کردند بدان خاطر که بخش بالایی بازو‌ها و شانه هایم پوشیده نبود.

مردم به من گفتند "زمانی که لباس مناسب بر تن کردی می‌توانی به اینجا وارد شوی". گاهی اوقات زنان محلی بر سر شما فریاد می‌زنند.

وقتی صحبت از زنان می‌شود فرهنگ اینجا بسیار متفاوت است و آنان بسیار سخت گیر هستند. اگر به درستی لباس نپوشیده باشید ممکن است هنگام بیرون رفتن در شرایط دشواری قرار گیرید".

یک زن دیگر می‌گوید: "شما در اینجا نمی‌توانید مانند یک شهروند غربی رفتار کنید. شما هر بار که از محل سکونت تان خارج می‌شوید باید مراقب خود باشید در غیر این صورت بیش‌تر در محل سکونت تان خواهید بود و بیرون نخواهید رفت".

 عربستان سعودی برای هر فردی که از حکومت سعودی انتقاد کند مجازات سختی را در نظر گرفته که می‌تواند از حبس تا پنج سال تا اخراج و پرداخت جریمه بیش از ۶۰۰۰۰۰ پوندی را شامل شود.

در میان شرکای زندگی فوتبالیست‌هایی که اکنون در عربستان سعودی بازی می‌کنند جورجینا رودریگز شریک زندگی رونالدو، جردن اوزونا نامزد کریم بنزما، ناتالیا لیچ همسر سرگئی میلینکوویچ ساویچ هافبک صربستان و لاریسا پریرا همسر روبرتو فیرمینو ستاره سابق لیورپول از معروف‌ترین افراد هستند.

تا همین اواخر قوانین عربستان سعودی برای همه زنان از جمله زنان خارجی پوشش مو و پوشیدن عبایه را اجباری ساخته بود.

این قانون در سال ۲۰۱۹ میلادی لغو شد، اما اکثریت قریب به اتفاق زنان سعودی هنوز با پوشش قبلی در انظار عمومی ظاهر می‌شوند و این امر تبدیل به یک هنجار فرهنگی شده است.

این وضعیت سبب شده تا محدودیت‌های فرهنگی برای فوتبالیست‌های خارجی و شرکای زندگی شان در پادشاهی بسته سعودی تسهیل نشود

. یکی از مکان‌های مورد علاقه جورجینا و سایر همسران فوتبالیست‌های خارجی که نماد "ریاض جدید" است مرکز تفریحی و خرید Via Riyadh می‌باشد مقصدی لوکس برای خرید کردن و غذا خوردن که شامل ۱۷ رستوران برجسته از جمله Gymkhana است که غذا‌های هندی سرو می‌کند. هم چنین، در آن مرکز رستوران Spago نیز شعبه‌ای دارد که به دلیل سرو غذا‌های کالیفرنیایی شهرت دارد و متعلق به "ولفگانگ یوهانس پاک" سرآشپز معروف اتریشی است.

هم چنین، رستوران‌های Hakkasan و Novikov که غذا‌های چینی و ژاپنی سرو می‌کنند نیز مکان‌هایی معروف نزد شرکای زندگی فوتبالیست‌های خارجی در عربستان سعودی محسوب می‌شوند.

 

۰
ارسال نظر