حمله به این عکس بهنوش طباطبایی و آقای بازیگر+ تصویر

تصویری از بهنوش طباطبایی و میلاد کی مرام در فیلم سووشون منتشر شد که با اعتراض کاربران روبرو شده است.

asdasd
کد خبر : ۲۲۳۹۸۶
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح، تصویری از بهنوش طباطبایی و میلاد کی‌مرام در نقش زری و یوسف در سریال «سووشون» با اعتراض کاربران فضای مجازی مواجه شده است.

بهنوشطباطباییگ

کاربری توئیتری در این باره نوشت: «تصویر شما از یوسف و زری هرگز چنین چیزی بوده؟؟؟!!! بعیدترین و بیخودترین چیزیکه به ذهن خواننده سووشون ممکن است خطور کند را نرگس آبیار جلوی دوربینش آورده است.»

خلاصه داستان «سووشون»: داستان یک خانواده از طبقه متوسط را در زمان جنگ جهانی دوم روایت می‌ کند، در حالی که زندگی روزمره به‌ خاطر حضور اشغال‌گران، روز به‌ روز سخت تر می‌ شود. داستان در مقابل دیدگان زری اتفاق می‌ افتد که یک زن متاهل و خوشبخت است و سعی دارد از خانواده‌اش محافظت کند. زری و یوسف در یک مهمانی از سوی حاکم شرکت می‌کنند. حاکم که خود مهره‌ای وابسته است از طریق فروش آذوقه‌ای که متعلق به مردم است به ارتش بیگانه، موجبات قحطی بیشتر می‌ شود. یوسف خان فردی روشنفکر و با غیرت است. او حاضر به فروش آذوقه‌ مردم به بیگانگان نیست و می‌ خواهد از مردم پشتیبانی کند. اما زری، همچون همه زنان سووشون، حتی چهره‌های منفی چون عزت‌الدوله، که هریک به نوعی وجوه گوناگون ستمدیدگی، بی‌پناهی، ناکامی، فداکاری و تحمل زن ایرانی را به نمایش می‌گذارند، مسالمت‌جویانه، می‌کوشد او را آرام کند.

«سووشون» نخستین رمانِ سیمین دانشور نویسندهٔ ایرانی است که سال ۱۳۴۸ منتشر شد. داستان سووشون در شیراز و در سال‌های پایانی جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد و فضای اجتماعی سال‌های ۱۳۲۰ تا ۱۳۲۵ را ترسیم می‌کند.

شخصیت زری شبیه به سیمین دانشور و شخصیت یوسف شبیه به جلال آل احمد است. شخصیت‌های دیگر مانند دکتر عبدالله‌خان، خانم مسیحادم، مک ماهون، بی‌بی همدم و ملک‌سهراب هم از شخصیت‌های واقعی الهام گرفته شده‌اند.

منبع: برترین ها

۰
ارسال نظر