مصاحبه تند علی پروین وقتی اعتراض به داوری مد نبود!

علی پروین در مصاحبه ای بسیار جالب اوایل انقلاب و در زمان جنگ به داوری بازی اعتراض می کند!

مصاحبه تند علی پروین وقتی اعتراض به داوری مد نبود!
کد خبر : ۲۱۹۰۱۷
لینک کوتاه کپی شد
0

وقت صبح- مصاحبه ویرایش و تصحیح شده علی پروین در مورد داوری در سال 1362 که گروه تاریخ وقت صبح از عکس سایت اطلاعات آنلاین پیاده کرده است را در ادامه می‌خوانید.

( استفاده از مطلب  تنها با ذکر هر دو منبع وقت صبح و اطلاعات آنلاین مجاز است.)

علی پروین مربی و کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس در رابطه با مصاحبه محمد جانفدا، رئیس هیات فوتبال تهران علی تماس تلفنی با سرویس و رزشی روزنامه اطلاعات اظهار داشت:

«همانطوری که در مصاحبه قبلی گفته ام الان هم روی حرف خود ایستاده ام. من در آن مصاحبه گفته بودم که فیلم تلویزیونی - نیمه اول مسابقه پرسپولیس و شاهین را نشان دهند.»

var قدیم!

اگر فیلم دو صحنه پنالتی را به خوبی نشان نداد و کارشناسان فوتبال تائید کردند که پنالتی نبود و این گفته ثابت شد تیم پرسپولیس حاضر است در زمین شاهین و با ارفاق یک گل و به داوری ناصر ابراهیمی مربی شاهین مسابقه تجدیدی خود را برگزار کند.

ماهیچ ترس و واهمه ای از مسابقه دادن نداریم زیرا بازیکنان پرسپولیس اصل برد باخت را در ورزش پذیرفته اند و هرگز برای قهرمان شدن توپ نمی زنند.

(آنها) نه تنها یکبار بلکه صد بار هم حاضرند با تیم شاهین در مسابقه تکراری روبرو شوند.

فقط به شرطی که کلیه مواید حاصله از دیدار ها برای بازسازی یکی از مناطق جنگی منظور شود.

ولی اگر بخواهند بخاطر رفتار گروهی از تماشاگران ما را محکوم کنند و پیروزی با اختلاف سه گل را به شکست با اختلاف ۳ گل تبدیل کنند، کار درستی نمی‌تواند باشد.

مخالف ناسزا گفتن هستیم

ما که همان روز و قبل از اطلاعیه هیئت فوتبال عمل آن گروه از تماشاگران را محکوم نمودیم و اعلام هم کردیم و الآن هم یک بار دیگر تکرار می‌کنیم کسانی که به طرفداری از تیم پرسپولیس در ورزشگاه‌ها سنگ پرتاب می‌کنند و به تیم مقابل و داور مسابقه ناسزا می‌گویند پرسپولیسی نیستند.

ما آنها را از خود نمی‌دانیم، حتی اگر پرسپولیس گل هم بخورد طرفداران ما نباید چنین رفتاری داشته باشند و

به خشم آیند چون شکست و پیروزی برای هر تیم یک امر طبیعی است .

من سئوال میکنم: طبق چه قانون و روی چه حسابی باید درباره باشاهین بازی کنیم؟ مسابقه ای را که پایان وقت قانونی ۹۰ دقیقه آن را داور تمام شده دانسته نیازی به تکرار ندارد.

مگر بارها رهبر کبیر انقلاب اسلامی نفرموده اند که همه باید به قوانین احترام بگزارند. 

۰
ارسال نظر