اقدام یحیی گل محمدی برای بازگشت به اوج به سبک مربی مشهور فوتبال!

مصدومیت یاسین، پورعلی، وحید امیری و البته مهدی ترابی و دور بودن این بازیکن از روزهای اوج از دلایل اصلی افت پرسپولیس در یک ماه اخیر بوده است.

اقدام یحیی گل محمدی برای بازگشت به اوج به سبک مربی مشهور فوتبال!
کد خبر : ۲۱۸۸۰۷
لینک کوتاه کپی شد
0

وقت صبح- شکست برابر سپاهان دوباره شرایط را برای یحیی گل محمدی دشوار ساخته و او در ۴۸ ساعت اخیر انتقادات زیادی را متحمل شده است.

سرمربی پرسپولیس اما بعد از این باخت که البته فاجعه هم نیست (شکست روی یک ضربه ایستگاهی با یک گل در خانه سپاهان برابر این تماشاگران و این باشگاه کامل و پرستاره)، واکنش چندان جالبی نداشت و چندان هم مورد قبول هواداران قرار نگرفت.

تکرار مصاحبه های قابل پیش بینی، اصلا به سود موقعیت یحیی در پرسپولیس نخواهد بود و کارنامه او در این باشگاه آنقدر درخشان بوده که نیازی به تکرار حرکت در این مسیر نداشته باشد.

داوری در این فصل به ضرر پرسپولیس به هیچ عنوان نبوده و آنها چند بار نیز از اشتباهات داوری سود کرده اند.

رضا درویش مدیر ضعیفی در ابعاد فوتبال ایران نیست و در این مدت عملکرد خوبی روی این صندلی مهم داشته است.

اسکواد پرسپولیس بر خلاف ادعای یحیی اصلا ضعیف نیست و آنها مثلا حتی در شرایط فعلی نیز از استقلال چیزی کمتر ندارند.

متاسفانه هیچ یک از این موارد از سوی یحیی مورد پذیرش نیست و بیشتر به چیزی شبیه به بهانه جویی تعبیر می شود.

اما خبر خوب برای سرمربی محبوب پرسپولیس این است که او از وجهه و اعتبار بسیار بالایی نزد هواداران برخوردار بوده و در واقع فعلا می تواند از این کردیت استفاده کند.

روزهای تاریخی و درخشان پرسپولیس در چهار سال اخیر از ذهن هواداران پاک نشده و اصولا توده جامعه طرفداری متوجه این امر بوده که ثبات معمولا موفقیت را نیز به همراه دارد.

همچنین گزینه چندان مقبول و مشترکی بین طرفداران در مورد جایگزین یحیی وجود ندارد و همه این موارد جایگاه او روی نیمکت را فعلا مستحکم می سازد.

حتی تیم های بزرگ در جهان نیز در سال های اخیر درگیر چنین بحران موقتی شده و از آن رها شده اند.

لیورپول بارها تحت هدایت یورگن کلوپ ماه ها و حتی فصول ضعیفی را سپری کرده، اما این معمار بزرگ آلمانی به خوبی تیمش را بازسازی کرده و هواداران پرسپولیس امیدوارند این اتفاق در مورد یحیی گل محمدی نیز رخ بدهد.

سرمربی پرسپولیس برای تغییر شرایط تیمش ابتدا به آرامش و تمرکز ذهنی نیاز دارد.

دلیلی ندارد گل محمدی هر هفته در مورد ترکیب پرستاره رقیب صحبت و به تیمش بی اعتماد به نفسی را تزریق کند.

تسویه حساب کلامی با مدیریت کافی بوده و تنها راه موفقیت یحیی در پرسپولیس یافتن مسیری همسو و هماهنگ با رضا درویش در ادامه فصل خواهد بود.

شرایط مالی پرسپولیس افتضاح نیست، داوری به ضرر آنها نبوده، رضا درویش بدترین مدیر نیست و قرمزپوشان هنوز هم ستاره های زیادی در اختیار دارند.

منبع: ورزش سه

۰
ارسال نظر