هزینه ازدواج چگونه زندگی حرفه‌ای حسن یزدانی را بحرانی کرد؟

هادی عامل گزارشگر و کارشناس کشتی کشور علت رفتن حسن یزدانی به بازیهای آسیایی هانگژو را پاداش مالی این مسابقات دانسته است.

هزینه ازدواج چگونه زندگی حرفه‌ای حسن یزدانی را بحرانی کرد؟
کد خبر : ۲۱۸۴۱۴
لینک کوتاه کپی شد
0

وقت صبح- از هادی عامل،‌ گزارشگر و کارشناس کشتی کشورمان پرسیدیم که آیا نمی‌شد حسن یزدانی زودتر جراحی کند؟

عامل پاسخ داد: احتمال اینکه در مسابقات بعدی کشتی‌گیر آسیب‌دیدگی‌اش تشدید شود منطقی و زیاد است، اما در اینجا چند تا نکته و بحث پیش می‌آید.

اولا میدان آسیایی برای حسن یزدانی حریفی که بتواند او را در فشار بگذارد، وجود نداشت و شرکت در این مسابقات تصمیم شخص خود او بوده.

بالاخره ایشان کاپیتان تیم ملی است و نه تا مدال دارد و با کشتی‌گیرهای دیگر فرق می‌کند و وقتی نظر خودش را می‌دهد دبیر و پژمان درستکار به نظر ایشان احترام می‌گذارند.

عامل ادامه داد: وقتی این تصمیم را می‌گیرد که می‌تواند رقبای خودش را شکست بدهد همه باید به تصمیم ‌او احترام بگذارند.

یک مورد دیگر بحث مالی است که چقدر برای او مهم بوده. من در جریان نیستم.

البته اگر ایشان زودتر عمل می‌کرد و برای المپیک می‌رسید بهتر می‌شد، اما بلافاصله قرار عقدکنان گذاشت و بعد بلافاصله دستش را عمل کرد.

در آن مسابقات هم خوشبختانه مشکل خاصی برای او به وجود نیامد.

گزارشگر و کارشناس‌ محبوب کشتی کشورمان درخصوص چگونگی بازگشت کشتی‌گیران پس از عمل جراحی به این میادین به خبرنگار «اعتماد» گفت: اول اینکه عمل با عمل فرق می‌کند.

مثلا دبیر که کتفش را عمل کرده بود در مسابقه شرکت کرد ولی نتوانست مدالی بیاورد.

به ‌طور کلی کار سخت است، اما در علم پزشکی نمی‌شود پیش‌بینی کرد. آن زمان که دبیر عمل کرد برای سی سال پیش بود و حالا علم پزشکی رشد کرده و متدهای جدیدتری هست.

عامل تصریح کرد: اگر روی سابقه سایر کشتی‌گیرها بخواهیم بگوییم اکثرا بعد عمل خیلی موفق نبودند. امیدوارم حسن آقا با انگیزه‌ای که دارد بتواند خودش را برساند.

هادی عامل در پاسخ به این سوال که فوتبالیست‌ها پاداش میلیاردی می‌گیرند، اما چرا حسن‌ یزدانی، کشتی‌گیر پرافتخار ما باید برای‌ نهصد میلیون جایزه بازی‌های آسیایی سلامتی‌اش را به خطر بیندازد، گفت:

من خیلی ظریف گفتم که شأن و شخصیت‌ پهلوان‌مان زیر سوال نرود اما اگر بخواهیم با صداقت بگوییم‌ مهم‌ترین علت رفتن او به مسابقات همین پاداش گرفتن بوده است.

حسن آقا می‌خواست بعد از این مسابقات ازدواج کند و ازدواج هم هزینه دارد و هر که بامش بیش برفش بیشتر و خانواده محترم عروس خانم ‌هم از قهرمان دنیا توقعاتی دارند.

الان برای یک لباس عروس یا رفتن به آتلیه یا فیلمبرداری کلی پول می‌گیرند، نمی‌خواستم موضوع را باز کنم اما شما من را مجبور کردید که بگویم چرا باید این‌طور باشد!

منبع: اعتماد

۰
ارسال نظر