درک لنسفورد مرموز چگونه هادی چوپان را شکست داد؟

درک لنسفورد قهرمان مسترالمپیا 2023 جهان فعالیت خود را از سال ۲۰۱۰ آغاز کرده و متولد سال ۱۹۹۳ در ایندیانای آمریکای است.

asdasd
کد خبر : ۲۱۸۲۹۰
لینک کوتاه کپی شد
0

وقت صبح- بامداد یکشنبه چهاردهم آبان ماه ۱۴۰۲، فینال مستر المپیا برگزار شد و بر خلاف انتظارات مردم جهان که هادی چوپان گرگ ایرانی و طلایه‌‍دار این مسابقات، بخت نخست قهرمانی محسوب می‌شد.

 اما او مقام نایب قهرمانی این دوره از مسابقات رسید تا درک لانسفورد با قرار گرفتن در جایگاه نخست این مسابقات علاوه بر کسب مدال طلای مسابقات مستر المپیا، برنده جایزه ۴۰۰ هزار دلاری این دوره نام بگیرد.

درک لنسفورد که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۰ آغاز کرده، متولد سال ۱۹۹۳ در ایندیانای آمریکای است.

لانسفورد شروع عجیبی داشت و در دوران کودکی‌اش از فوتبال و کشتی به عنوان ورزش موردعلاقه اش یاد کرده بود، اما با توجه به محدودیتش در دانشگاه مجبور شد، از علاقه‌مندی‌های خود دست بکشد و به دنبال ورزش دیگری بگردد.

او عملکرد ورزشی خود را متوقف نکرد و با تلاش و پشتکارش، به وزنه زدن علاقه‌مند شد و قدمی مهم برای حرفه‌ای شدن در این ورزش برداشت.

با الهام از افرادی مانند جی کاتلر و فیل هیث شروع به درخشش در این مسیر ورزشی کرد و روز به روز، شور و اشتیاقش شعله‌ور می‌شد.

وی در سن ۲۲ سالگی در بخش آزاد مردان سال ۲۰۱۵ روی وزنه رفت و سال بعد این نیز این اتفاق را تکرار کرد و خود را برای ورود به مستر المپیا آماده می‌کرد.

لنسفورد به مسیر درخشان خود ادامه داد، ولی نکته این بود که در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به مقام دوم مسابقات رسید، اما این دلیلی نشد امیدش را نسبت به قهرمانی از دست دهد و با تلاش مجدد در سال ۲۰۲۱ مدال نخست مستر المپیای IFBB را به نام خود ضرب کرد.

لنسفورد در سال ۲۰۲۲ رقیب اصلی هادی چوپان به شمار می‌رفت، ولی گرگ ایرانی اجازه عرض اندام به هیچکسی نداد، اما او با تغییر رژیم و برنامه بدنسازی‌اش به دنبال پیشرفت در این مسابقه رفت.

منبع: وررزش سه

۰
ارسال نظر