این نوابغ رو دست اینشتین بلند شدند

برای اینکه نابغه محسوب شوید، ضریب هوشی تان باید دست کم ۱۴۰ باشد. اما بسیاری از ما چنین ضریب هوشی بالایی نداریم.

این نوابغ رو دست اینشتین بلند شدند
کد خبر : ۲۰۳۴۰۰
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو؛ این نوابغ شغل هایی معمولی مانند بقیه ی افراد دارند، مثل روانشناس، روزنامه نگار و پرورش دهنده ی اسب. البته برخی از آن ها هم به انجام تحقیقات مشغول اند و برخی هم زندگی ای معمولی در پیش گرفته اند.

جیکوب بارنت - ضریب هوشی: ۱۷۰

شغل: دانشجوی فیزیک نظری

سن: ۲۴ سال

این کودک نابغه ی سابق ضریب هوشی ۱۷۰ دارد و وقتی تحقیقاتش در زمینه ی فیزیک را منتشر کرد هنوز ۲۰ ساله نشده بود.

او در ۱۵ سالگی جوان ترین دانشجوی پذیرفته شده در مؤسسه پریمتر (یک مرکز پژوهشی ویژه ی فیزیک نظری در کانادا) شد. بارنت حالا دانشجوی دکترای تخصصی این مؤسسه است.

جودیت پولگار: ضریب هوشی: ۱۷۰

شغل: استاد بزرگ بین المللی شطرنج

سن: ۴۷ سال

این شطرنج‌باز مجارستانی به عنوان بهترین شطرنج باز تاریخ شناخته می شود. جودیت پولگار در سال ۱۹۹۱ زمانی که تنها ۱۵ داشت، جوان ترین استاد بزرگ بین المللی شطرنج شد.

او قهرمان ۱۱ مسابقه ی جهانی شده است. پولگار در سال ۲۰۱۴ بازنشستگی خود در شطرنج را اعلام کرد.

ریک راسنر - ضریب: ۱۹۲

شغل: نویسنده و تهیه کننده ی تلویزیون

سن: ۶۳ سال

ضریب هوشی ریک راسنر ۱۹۲ است. او در بیش از ۳۰ تست هوش شرکت کرده که در ۲۰ تای آن ها بالاترین نمره را دریافت کرده است. او با فعالیت های تلویزیونی اش شناخته می شود اما اوقات فراغت خود را با ریاضیات و فیزیک سپری می کند.

اوانجلوس کتسیولس - ضریب خوشی: ۱۹۸

شغل: روانپزشک

سن: ۴۸ سال

این مرد یونانی با این ضریب هوشی بالا بعد از تحصیل در رشته های فلسفه و تحقیقات پزشکی، حالا به عنوان روانپزشک فعالیت دارد. اوانجلوس کتسیولس همچنین بنیادی در یونان تأسیس کرده که کار آن کمک به کودکان نابغه است.

کریس لنگن - ضریب هوشی: ۲۱۰ - ۱۹۵

شغل: پرورش دهنده ی اسب

سن: ۷۱ سال

کریس لنگن با داشتن ضریب هوشی ای بین ۱۹۵ تا ۲۱۰، یکی از باهوش ترین افراد دنیا محسوب می شود.

او نظریه ی «مدل شناختی - نظری جهان هستی» را ارائه کرده و چندین کتاب درباره ی آن تألیف کرده است. او چند شغل فرعی هم برای تأمین هزینه های خود دارد.

مایکل گراست - ضریب هوشی: ۲۰۰

شغل: معمار سیستم های کامپیوتری

سن: ۶۹ سال

مایکل گراست که ضریب هوشی ۲۰۰ دارد، وقتی تحصیل در دانشگاه میشیگان ِ آمریکا را آغاز کرد تنها ۱۰ سال داشت. او در دانشگاه ییل ِ آمریکا هم تحصیل کرد و در نهایت در سن ۲۳ سالگی مدرک دکترای خود را در رشته ی ریاضیات دریافت کرد.

او تلاش کرده زندگی خود را شخصی نگه دارد، اما به نظر می رسد برای یک شرکت کامپیوتری در آمریکا به عنوان معمار سیستم های کامپیوتری کار می کند.

شو یانو - ضریب هوشی: ۲۰۰

شغل: پزشک

سن: ۳۳ سال

این کودک نابغه ی سابق خواندن را از ۲ سالگی و نوشتن را از ۳ سالگی آغاز کرد. شو یانو از ۵ سالگی آهنگ می ساخت و در ۹ سالگی تحصیل در دانشگاه را آغاز کرد.

او در ۱۲ سالگی وارد دانشکده ی پزشکی دانشگاه شیکاگوی آمریکا شد و در ۲۱ سالگی جوان ترین دانشجویی شد که از این دانشکده مدرک دکترای پزشکی دریافت کرده است.

ادیت استرن - ضریب هوشی: ۲۰۵ - ۲۰۰

شغل: مخترع و ریاضیدان

سن: ۷۱ سال

ادیت استرن از تست هوشی که در ۵ سالگی در آن شرکت کرد، نمره ی ۲۰۵ دریافت کرد. او در ۱۲ سالگی به دانشگاه رفت و در سال ۱۹۶۷ جوان ترین فارغ التحصیل دانشگاه آتلانتیک ِ آمریکا شد.

او وقتی تدریس ریاضی در دانشگاه میشیگان ِ آمریکا را آغاز کرد، هنوز ۲۰ ساله نشده بود و بعداً در شرکت فناوری IBM در آمریکا مشغول کار شد. او بیش از ۱۰۰ اختراع به نام خود ثبت کرده است.

کیم اونگ-یونگ - ضریب هوشی: ۲۱۰

شغل: استاد فیزیک

سن: ۶۱ سال

این کودک نابغه ی سابق که اهل کره جنوبی است، ضریب هوشی ۲۱۰ دارد. او از استعداد زیادی در زمینه ی یادگیری زبان برخوردار است و از کودکی به زبان های کره ای، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و ژاپنی صحبت می کند.

گفته می شود او برای ناسا کار می کرد تا اینکه کار در آنجا به پایان رساند و به کشور خود بازگشت. او بعداً در واحد برنامه ریزی تجاری شرکت ساختمان سازی Chungbuk در کره جنوبی مشغول کار شد و در حال حاضر، استاد دانشگاه شین هان ِ کره جنوبی است.

مایکل کرنی - ضریب هوشی: ۳۲۵ - ۲۰۰

شغل: نامعلوم

سن: ۴۰ سال

مایکل کرنی با ثبت رکورد جوان ترین فارغ التحصیل و استاد دانشگاه در دوران نوجوانی به نام خود شناخته می شود و ضریب هوشی او بین ۲۲۰ تا ۳۲۵ است.

کرنی مدرک کارشناسی خود را در سن ۱۰ سالگی از دانشگاه آلابامای جنوبی و در ۱۴ سالگی مدرک کارشناسی ارشدش در رشته ی شیمی را از دانشگاه تنسی مرکزی در آمریکا دریافت کرد. او همچنین در ۱۸ سالگی مدرک دیگری در رشته ی علوم کامپیوتر از دانشگاه وندربیلت ِ آمریکا دریافت کرد.

ترنس تائو - ضریب هوشی: ۲۳۰ - ۲۲۰

شغل: ریاضیدان

سن: ۴۸ سال

این ریاضیدان نابغه ی استرالیایی - آمریکایی بین ۲۲۰ تا ۲۳۰ ضریب هوشی دارد. ترنس تائو در سن ۹ سالگی در کلاس های ریاضی سطح دانشگاه شرکت می کرد.

او بعد از آنکه در ۲۱ سالگی مدرک دکترای تخصصی خود را از دانشگاه پرینستون ِ آمریکا دریافت کرد، در ۲۴ سالگی تدریس در دانشگاه را آغاز کرد و حالا استاد ریاضیات دانشگاه کالیفرنیای آمریکا است. او جوان ترین استاد کامل در تاریخ دانشگاه کالیفرنیا است.

کریستوفر هیراتا - ضریب هوشی: ۲۲۵

شغل: اخترفیزیکدان

سن: ۴۱ سال

کریستوفر هیراتا با ضریب هوشی ۲۲۵، در سال ۱۹۹۶ زمانی که ۱۳ سال داشت، جوان ترین برنده ی المپیاد بین المللی فیزیک شد.

او در ۱۶ سالگی کار در ناسا را آغاز و در ۲۲ سالگی مدرک دکترای تخصصی خود را از دانشگاه پرینستون ِ آمریکا دریافت کرد. هیراتا حالا به عنوان اخترفیزیکدان و کیهان شناس با دانشگاه اوهایو ِ آمریکا همکاری دارد.

مریلین ووس سونت - ضریب هوشی: ۲۲۸ - ۱۸۶

شغل: روزنامه نگار

سن: ۷۷ سال

مریلین ووس سونت یکی از بالاترین ضریب هوشی های به ثبت رسیده را دارد. او وقتی در تست هوش شرکت کرد و رکورد بالاترین ضریب هوشی از سال ۱۹۸۵ به نام او در کتاب گینس ثبت شد، تنها ۱۰ سال داشت.

او چندین کتاب هم منتشر کرده و یکی از اعضای هیأت رئیسه ی شورای ملی تربیت اقتصادی آمریکا است.

آینن کولی - ضریب هوشی: ۲۵۰

شغل: آهنگساز

سن: ۲۴ سال

آینن کولی با ضریب هوشی ۲۵۰، در ۶ سالگی اولین سخنرانی خود را انجام داد. او از ۱۲ سالگی به فعالیت در صنعت سینما به عنوان آهنگساز مشغول است و در سال ۲۰۱۳ نیز فیلم خود به نام The Sempiternal را ساخت که هم نویسنده و کارگردان آن بود و هم تدوینگرش.

مارنن لایبو-کوسر - ضریب هوشی: ۲۶۸

شغل: آهنگساز و توسعه‌ دهنده وب

سن: نامعلوم

مارنن لایبو-کوسر شاید شناخته شده نباشد اما او یک کودک نابغه بود. او در کودکی توانست امتیاز ۲۶۸ را در تست هوش دریافت کند.

او همچنین به زبان های انگلیس، آلمانی، ژاپنی، فرانسوی، روسی، اسپرانتو و کلینگان صحبت می کند. لایبو-کوسر به عنوان برنامه نویس و موزیسین فعالیت دارد.

۰
ارسال نظر