تصاویر/ قاب‌های اعجاب‌انگیز و خاص از حیات وحش!

یک عکاس ۳۸ساله لهستانی عکس‌های شگفت‌انگیزی از حیات وحش گرفته و به طرز باورنکردنی، او فقط به عنوان یک سرگرمی عکاسی می‌کند.

asdasd
کد خبر : ۱۷۶۱۵۷
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از فرارو، توماش پیلا، صحنه‌هایی از قلمرو حیوانات آفریقا را با ذوق و استعداد عالی عکاسی می‌کند و لنز خود را به سمت همه چیز می‌گرداند، از شیرهایی که طعمه‌های خود را می‌بلعند تا گوریل‌هایی که به آرامی نوزادان تازه متولد شده خود را در آغوش می‌گیرند.

مستندسازی از حیات وحش

مستندسازی حیات وحش آفریقا از سال ۲۰۱۶، زمانی که برای اولین بار از کنیا بازدید کرد، مورد علاقه توماش بوده است. او فاش می‌کند: «در آن زمان بود که طبیعت آفریقا قلب من را ربود و من تا امروز تحت طلسم آن هستم.»

یک آماتور قاب‌های اعجاب‌انگیز و خاص از حیات وحش گرفت.

از آن زمان، او با در دست داشتن دوربین به سراسر کشورهای جنوب صحرای آفریقا سفر کرده است. این گستردگی گونه‌های جانوری منطقه است - «کاملاً برخلاف گونه‌های ساکن در قاره‌های دیگر» - که Szpila را جادو نگه می‌دارد.

او خاطرنشان می‌کند: طبیعت لحظات هیجان‌انگیز زیادی را برای مشاهده ایجاد می‌کند - شکار شکارچیان گاهی اوقات بسیار چشمگیر است.

یک آماتور قاب‌های اعجاب‌انگیز و خاص از حیات وحش گرفته بود.

پیلا با تأمل در سبک عکاسی خود می‌گوید: من دوست دارم حیوانات در عکس‌ها مقداری احساسات را منتقل کنند. من به خصوص زمانی را دوست دارم که این احساسات شبیه انسان باشد.

عکاسی از خودرو

عکاس لهستانی برای اطمینان از اینکه مزاحمتی برای حیوانات ایجاد نکند، بیشتر عکس‌های خود را در اتومبیل‌های خارج از جاده در طول سافاری می‌گیرد. او می‌گوید: هرگز نمی‌دانی در پشت بوته یا تپه بعدی چه خواهید دید.

یک آماتور قاب‌های اعجاب‌انگیز و خاص از حیات وحش گرفته بود.

این عکاس با استعداد چند نکته برای تازه کارانی که قصد عکاسی از حیات وحش این قاره را دارند، دارد.

وی فاش می‌کند که یکی از اشتباهات رایج عکس گرفتن در ظهر است، زمانی که حیوانات از آفتاب در سایه پناه می‌برند و عکس‌های ضعیفی را ایجاد می‌کنند.

یک آماتور قاب‌های اعجاب‌انگیز و خاص از حیات وحش گرفته است.

یکی دیگر از اشتباهات، عکس گرفتن از دهانه سقف کامیون‌های آفرود است. او می‌گوید: وقتی دوربین تا حد امکان پایین است، ترجیحاً در سطح چشم حیوانات، عکس‌های جالب‌تری منتشر می‌شود.

یک آماتور قاب‌های اعجاب‌انگیز و خاص از حیات وحش گرفته است.

در نهایت، پیلا می‌گوید که صبر در عکاسی حیات وحش سودمند است. او فاش می‌کند: واقعاً ارزش این را دارد که منتظر بمانیم تا حیوان به سمت ما بچرخد، و حتی بهتر است وقتی به دوربین نگاه می‌کند عکس بگیریم.

۰
ارسال نظر