با دیدن چهره خواهر مدل “فرشته حسینی” حیرت زده می شوید/ عکس

تصویری از فرشته حسینی در کنار خواهر مدلش منتشر شد.

asdasd
مدت مطالعه :

به گزارش وقت صبح به نقل از فانیگما، تصویری از فرشته حسینی بازیگر مطرح افغان و همسر نوید محمد زاده تصویری جالب را از خود در کنار خواهر زیبایش منتشر شد.

با دیدن چهره خواهر مدل "فرشته حسینی" حیرت زده می شوید/ عکس

صدای فرشته حسینی در خصوص دختران ایرانی در آمد

فرشته حسینی درباره نوع زندگی زنان در افغانستان و با پایان‌بندی متفاوت درباره مسمومیت دختران در ایران، نوشته‌ای از خود منتشر کرده.

فرشته حسینی نوشته:

«از به دست طالبان افتادنِ کشور تا فراری دادنِ تمام قشری که درحال رشد دادن فرهنگ و هنر بودند در افغانستان (که تعداد زیادی از آنها دوستانم بودند ) با تمام سختی هایی که مقابلشان بود، تا کشته شدن انسان های بی‌گناه زیادی، و بازهم کشته شدن زنان و مردان و کودکان بی گناه به دلیل هزاره بودنشان ( یکی از اقوام افغانستان) تا سرکوب زنان و منع کردن آنها از تحصیل و حضور در جامعه و زندانی کردن آنها در برقع (پوشش اجباری طالبان برای زنان افغانستان) و خانه هایشان و‌ سیری از اتفاقات وحشتناک، همه و همه در مدتی کوتاه و سکوت…!

سکوت

سکوت

سکوت

سکوتِ همه در برابر تمام جنایاتی که در افغانستان درحال رخ دادن بوده و هست در سالیان دراز .

و ما، نسلی که گیج شده ایم در تمام این اتفاقات، نسلی که درگیر بوده ایم از بدو تولد با مشکلاتی که تمام جهان میدانند و همین که دست برنمیداریم از زندگی کردن و‌تلاش و ندیده گرفتن تحقیر ها برای ملیت و جنگیدن برای رشد و به گوش دنیا رساندنِ صدایمان نشان از قدرت ماست،

و تمام این ها که شاید مثل همیشه فقط مرثیه خوانی باشد برای گوش های ناشنوا و حالا در بیست و‌پنج سالگی‌ام. همه چیز را میبینم اما انگار چیزهایی از کار افتاده‌اند در من زبانم، گوش هایم‌، اما در سینه ام درد را میفهمم. در سینه ام‌آشوب را میفهمم. و حالا دختران مدرسه‌ای مسموم شده را میبینم و گیجم دوباره!

گیجم اما درد را در سینه ام میفهمم، مثل همیشه، مثل همه‌ی این سال ها تا سنِ اکنونم. و شاید این درد روزی تمام شود؟»

گفتنی است که در واقع، چالش تعلیم و تعلم دختران ایرانی پس از سالها محرومیت و حدود ۲۰۰ سال مبارزه و تلاش نافرجام، بالاخره به نتیجه رسید و تا آنجا پیش رفت که اکنون هیچ خانواده ای با هر فکر و فرهنگی، اجازه نمی دهد دخترش از حق تحصیل محروم باشد.

کد خبر : ۱۵۸۰۷۱
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان