عکس/ پل ۲۰۰۰ساله ترکیه زلزله را این گونه پشت سر گذاشت!

در جریان زلزله‌های ۷.۶ و ۷.۷ ریشتری ترکیه، بناهای زیادی از جمله برخی مجتمع‌های مسکونی نوساز فرو ریختند و تا کنون مرگ حدود ۴۸ هزار نفر در این کشور بر اثر زلزله تایید شده است.

asdasd
کد خبر : ۱۵۶۸۵۶
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از عصر ایران، با این حال، برخی سازه‌های بسیار قدیمی که در طول تاریخ زلزله‌های زیادی را تجربه کرده‌اند از این زمین لرزه دهشتنتک نیز جان سالم به در برده اند.

به گزارش عصر ترکیه، یکی از این بناها، پلی است که در شهر باستانی انتاکیه ترکیه قرار داد و در زمان امپراتوری روم ساخته شده و نزدیک به ۲۰۰۰ سال قدمت دارد.

پل ۲۰۰۰ساله در ترکیه زلزله خراب نشده است.

این پل به حدی محکم است که بعد از این همه سال، حتی خودروهای سبک نیز قادر به تردد از روی آن هستند.

پایتخت تاریخی

انتاکیه (که انطاکیه هم نوشته می‌شود) یکی از شهرهای مهم و باستانی در ترکیه است. این شهر در دورهای تاریخی مختلف همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده‌است.

و زمانی پایتخت تمدن سوریه باستان بوده و تا قرن هفتم میلادی قبل از فتح توسط مسلمان مرکز دینی و استقرار کلیساهای مسیحی در منطقه بوده‌است.

بیشتر بخوانید:

ویدئو/ نجات معجزه آسای یک سگ بعد از ۲۳ روز از زلزله ترکیه!

عکس/ باند دزدی از زلزله زدگان بازداشت شدند!

این شهر در دوران حکومت سلوکیان پایتخت این کشور بوده و پس از شهرهای رم و اسکندریه سومین شهر بزرگ و پراهمیت در جهان باستان به‌شمار می‌رفته‌است.

در سال ۱۸۴۲ زلزله مهیبی این شهر را به ویرانه‌ای تبدیل کرد و امسال نیز تاریخ تکرار و انتاکیه با زلزله‌ای مهیب ویران شد ولی این پل، بار دیگر جان سالم به در برد.

۰
ارسال نظر