تنهاترین نهنگ جهان فقط یک قصه نیست!

۲۰ سال است که در اقیانوس آرام شمالی، نهنگی زندگی میکند که به دلیل فرکانس متفاوت صحبت کردنش، نمیتواند با هم نوعانش ارتباط برقرار کند.

asdasd
کد خبر : ۱۵۶۲۷۰
لینک کوتاه کپی شد
0

وقت صبح- جستجوی مداوم دوست و صدا کردن و پاسخی نگرفتن برای همه‌ی ما تصویری غمگین و ترسناک است.

به گزارش گروه ترجمه وقت صبح، اولین بار در سال ۱۹۸۹ صدای نهنگی به نام ۵۲ هرتز شنیده شد صدای او توسط هیدروفون های نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا که در طول جنگ سرد در اقیانوس آرام مستقر شده بودند، ضبط شد تا در مورد زیر دریایی های دشمن هشدار دهد.

پس از سه سال ارتش به اقیانوس شناسان اجازه داد تا تجهیز اتشان استفاده کنند و از آن زمان نهنگ به طور مداوم زیر نظر گرفته شد.

فرکانس اصلی فریاد زدن تمام نهنگهای سبیل ،دار که در اقیانوس آرام شمالی زندگی میکنند، در مرز شنوایی ،انسان یعنی چیزی بین ۱۰ تا ۲۰ هرتز قرار دارد اما نهنگی وجود دارد که صداهایی با فرکانس ۵۲ هرتز منتشر می.کند.

همانطور که بسیاری از محققان معتقدند، بلندی غیر عادی صدای او منجر به این شده است، که او تمام مدت را به تنهایی سپری کند.

طی مشاهدات این سالها فریادهای او هیچ وقت با فریادهای دیگر نهنگها آمیخته نشده است.تنهاترین نهنگ جهان

از لحظه ی، کشف اصوات ۵۲ هرتز هر سال شنیده میشوند آخرین بار زمستان گذشته این اتفاق افتاد.

بنابراین، او حداقل ۲۳ سال سن دارد به گفته برخی از محققان در این مدت صدای اون بم تر شده و این به معنی آن است که از نوجوان به یک بزرگسال تبدیل شده.

طول عمر او نامشخص است اما به نظر میرسد که نهنگهای بالینی دهها سال عمر می‌کنند.

محققین

اولین کسی که زندگینامه ۵۲ هرتز را نوت زیست شناسی به نام ویلیام ،واتکینز، یکی از اولین کسانی بود که شروع به ضبط صدای نهنگ ها و دلفین ها کرد علاقه ی او فقط به زبان حیوانات ختم نمیشد.

او چندین زبان آفریقای غربی را می دانست و از پایان نامه خود در مورد زیست شناسی نهنگ ها در توکیو به زبان ژاپنی دفاع کرد.

رسانه های جمعی

کاربری در توییتر به نام ۵۲ هرتز وجود دارد که اشاره ای به نهنگ تنها میباشد. یادداشت های او به زندگی در دریا،تنهایی،ناامیدی و اختصاص داده شده است.

تنهاترین نهنگ جهان

کنسرت

هنرمند فرانسوی، لاریس گرید در سال ۲۰۱۱ کنسرتی در بخش شمال غربی اقیانوس آرام ، در عمق متری زیر دریا برگزار کرد. به گزارش وقت صبح او موسیقی را در آب پخش کرد و درخشش جانواران آن منطقه که ناشی از یک موج صوتی بود را در دوربین فیلمبرداری کرد.

۰
ارسال نظر