عکس/ پادرمیانی متفاوت ایرج طهماسب برای آزادی کارگردان مشهور

ایرج طهماسب، مجری، بازیگر و کارگردان مشهور با انتشار یک استوری، برای آزادی جعفر پناهی از زندان پادرمیانی کرده است.

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۲۷۱
لینک کوتاه کپی شد
0

وقت صبح- ایرج طهماسب برای ما ایرانی ها خاطرات خوب کلاه قرمزی، آقای مجری و پسر خانه را زنده می کند. همینطور فیلم های جالب زیر درخت هلو و دختر شیرینی فروش که در دهه هشتاد ساخته و منتشر شدند.

پس از آن هم او برای حدود 7 سال از 89 تا 96 مجموعه های مختلفی از کلاه قرمزی را ساخت. اما به یک باره همکاری ایرج طهماسب با تلویزیون به پایان رسید و مشخص نشد که علت قطع همکاری چه بوده است.

او بعد از 4 سال دوری از برنامه سازی، امسال مهمونی را ساخت و با استقبال مواجه شد.

ایرج طهماسب حالا پس از چند ماه دوری از فضای مجازی یک تصویر از جعفر پناهی، کارگردان مشهور در اینستاگرام اش منتشر کرده و خواسته تا او آزاد شود.

پادرمیانی متفاوت ایرج طهماسب برای آزادی کارگردان مشهور

بخوانید: ایرج طهماسب از همسرش جوانش رونمایی کرد

بیوگرافی ایرج طهماسب

ایرج طهماسب مجری تلویزیون، هنرپیشه، عروسک گردان، صداپیشه، کارگردان، استاد دانشگاه و فیلمنامه‌نویس ایرانی متولد ۳۰ اردیبهشت ۱۳۳۸ در تهران است.

ایرج طهماسب فارغ‌ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. وی فعالیت هنری‌ اش را با بازی در فیلم آن سوی مه به کارگردانی منوچهر عسگری ‌نسب در سینما آغاز کرد.

او بازیگری، کارگردانی و نویسندگی آثاری چون مهمونی، کلاه قرمزی ۹۱، کلاه‌ قرمزی و پسرخاله، یکی بود یکی نبود، شهر موش ها، دختر شیرینی ‌فروش، کلاه‌ قرمزی و سروناز، زیر درخت هلو و کلاه‌ قرمزی و بچه ‌ننه را در کارنامه هنری ‌اش دارد.

ایرج طهماسب همچنین در مجموعه‌ های آرایشگاه زیبا، النگ و دولنگ، خانواده عجیب و کلاه‌ قرمزی به نقش‌ آفرینی پرداخته و در برنامه صندوق پست و اولین حضور شخصیت عروسکی کلاه‌ قرمزی در تلویزیون، به‌ عنوان مجری حضور داشته‌ است.

او همسر مرجان مدرسی و برادر ناصر طهماسب است. او همکاری خوبی را با حمید جبلی در فیلم‌ ها و مجموعه‌ های خود دارد.

ایرج طهماسب در زمستان ۱۳۹۵ نخستین کتاب داستان خود را با نام سه قصه منتشر کرد. وی از نیمه دوم سال ۱۳۹۶ جزو استادان رشته سینمای دانشگاه پارس است.

۰
ارسال نظر