فیلتر اینترنت گریبان فالگیران و رمال‌ها را هم گرفت!

رمالان و مدعیان دعانویسی، سرکتاب‌بازکنی و … هم مانند سایرین در یکی دو ماه گذشته با چالش فیلترینگ و قطع راه‌های ارتباطی با مشتریان خود مواجه شدند!

asdasd
کد خبر : ۱۲۵۵۹۶
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از ایرنا، رمال‌ها، طالع‌بین‌ها و طلسم‌نویسان و… این روز‌ها در دخمه‌ها از مشتریانشان پذیرایی نمی‌کنند، بلکه کسب‌وکارشان را به فضای پرمخاطب سامانه‌های مجازی برده‌اند.

شاید عجیب به نظر برسد که در هزاره سوم و در عصر گسترش اطلاعات و رشد آگاهی جوامع، هنوز رمالان و فالگیران می‌توانند از طریق ارائه خدماتی، چون طلسم‌بندی و طلسم‌گشایی، فال‌گیری، باز کردن سرکتاب و ارائه اذکار مشکل‌گشا به کسانی که از حل مشکلاتشان عاجزند، برای خود کسب درآمد کنند.

اختلال در اینترنت و انسداد پرکاربردترین پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی در ۲ ماه گذشته، کار و کاسبی بسیاری از کسانی که از این فضا برای تبلیغ و فروش محصولات خود استفاده می‌کنند، کساد کرده است.

بر اساس برخی برآوردها، درآمد و اشتغال بیش از ۱۱ میلیون نفر به اینترنت و پلتفرم‌های شبکه اجتماعی وابسته است. بخش مهمی از این کسب وکار‌ها به مشاغل خرد و خانگی اختصاص دارد؛ کسب‌وکار‌هایی که به صورت رسمی آماری از آن‌ها در دستگاه‌های دولتی موجود نیست.

فیلترینگ برای همه!

در این فضای متکثر، رمالان و مدعیان دعانویسی، سرکتاب‌بازکنی و … هم زیست می‌کنند.

این گروه هم مانند سایرین در یکی دو ماه گذشته با چالش فیلترینگ و قطع راه‌های ارتباطی با مشتریان خود مواجه شده و بازارشان تا حدی از رونق افتاده است.

طولانی شدن زمان این محدودیت‌ها، این گروه را همچون سایر مشاغل به تکاپو انداخته تا با ارتباط‌گیری مجدد با مشتریان خود و ارائه تخفیف‌های ویژه، کسانی را که به در بسته خورده‌اند و حاضرند برای حل مشکل خود از علوم غریبه کمک بگیرند، به بازار خود جذب کنند.

پیام ادمین یک کانال تلگرامی در حوزه رمالی، توجه دوباره من را به این موضوع جلب کرد و موجب شد گزارشی را که ماه‌ها پیش قصد نوشتن آن را داشتیم و در موردش از چند فعال در این حوزه پرسش‌هایی کرده بودیم، دوباره در دستور کار قرار دهیم.

مرگ قطعی معشوق فقط با ۳۵۰ هزار تومان!

ادمین پیام داده بود که تخفیفی ویژه داریم و به مدت ۴۸ ساعت هرگونه دعا و طلسمی را بدون اجرت کامل «استاد» ارائه می‌دهیم.

اولویت هم با کسانی است که پیشتر «مراجعه مجازی» داشته‌اند. گفتم که در خاطرم نیست پیشتر برای کدام مشکلم سوال پرسیده‌ام و او گفت که برای «بازگشت معشوق»؛ بازگشت معشوق عبارتی پرتکرار و مشتری‌جذب‌کن در تبلیغات این افراد است و من با همین عنوان مراجع این کانال شده بودم.

به هرحال باب خوبی بود برای طرح پرسش‌های جدید و سردرآوردن از کار کسانی که این روز‌ها در بحبوحه مشکلات ریز و درشت مردم، با استفاده از استیصال ناآگاهان، پول خوبی به جیب می‌زنند.

گفتم مشکلاتم بیشتر و متنوع‌تر شده و الان فقط می‌خواهم معشوق کذایی بمیرد.

در کمال تعجب ادمین پیام داد که با پرداخت ۳۵۰ هزار تومان و دریافت طلسم مرگ، فرد مورد نظر را راهی قبرستان می‌کند و در برابر پرسش من که چه تضمینی وجود دارد، گفت:

«نگران نباشید، مریض می‌شه و بعد چند روز می‌میره. فقط کافیه اسم خودش و مادرش را بگویید که در طلسم بیاید.»

جالب شد، این جماعت برای کسب درآمد، حتی برای حذف فیزیکی افراد هم نسخه‌هایی دارند، پرسیدم: باید حضوری بیایم؟ گفت: نه پست می‌کنیم.

مهره مار، مهردانه و دابایوی سبز

از صفحه‌ای اینستاگرامی با تبلیغات بسیار، مهره مار خواستم و نوشتم «می‌خواهم همه به حرفم گوش کنند.»

ادمین مهره مار را در برآورده شدن مطلوبم موثر دانست، ولی «دابایوی سبز» را موثرتر؛ با هزینه پست و اعمال دعا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آب می‌خورد.

البته دندان نیش مار و مهردانه را هم پیشنهاد داد و قیمت آن را یک میلیون و۸۰۰ هزارتومان اعلام کرد.

او در برابر پرسش من که چرا اینقدر گران، گفت که قبلا قیمت هر مهردانه حدود ۱۰میلیون بوده، ولی به دلیل افزایش رفت و آمد به هند و خرید و فروش عمده آن، قیمتش به زیر ۲ میلیون تومان رسیده است.

در پاسخ به اصرار من در مورد اینکه چه تضمینی دارد که موثر باشد، به رضایت مشتری‌هایش استناد کرد و گفت: یکی از مشتری‌های من ۲ میلیون مهردانه خرید و به خاطر تاثیرات فوق‌العاده آن در زندگیش، حالا حاضر نیست آن را یک میلیارد تومان هم بفروشد.

جادو-جنبل

ادمین یک کانال تلگرامی با بیش از ۱۱ هزار دنبال‌کننده در پاسخ به دیگر پژوهشگر ایرنا، نحوه تاثیرگذاری مهره مار را چنین توضیح داد: مهره مار جادو و جنبل نیست، خرافه هم نیست.

مهره مار با انرژی سر و کار دارد و به دلیل دارا بودن حالت مغناطیسی، انرژی مثبت اطراف جمع می‌کند. سازوکارآن تابعی از قانون جهان هستی است. خداوند در بدن ما انسان‌ها مغناطیس قرار داده، مهره مار این مغناطیس را فعال و انرژی منفی را دفع می‌کند.

او افزود: به همین دلیل وقتی مهره مار کنارتان باشد، آرامتان می‌کند و بهتر به کارهایتان می‌رسید. وقتی با آن ارتباط برقرار کنید، راه‌های جدیدی در زندگی برایتان باز می‌شود، حس می‌کنید مهره مار موجودی زنده است که به شما انرژی مثبت می‌دهد.

جز خاصیت آرام‌بخشی برای اعصاب و روان، مهره مار در جذب رزق و روزی و تسخیر و جذب محبت فرد مورد علاقه‌تان هم تاثیری قوی دارد.

رسیدن به خودباوری و اعتماد به نفس، برگرداندن عشق، رسیدن به عشق مورد نظر، جذب خواستگار زیاد، باطل سحر قوی، عزیز شدن، درمان افسردگی و رفع کلیه مشکلات هم از دیگر خاصیت‌هایی بود که ادمین برای مهره مار و در واقع برای به دام انداختن مشتری کنجکاوش برشمرد.

زبان‌بند ۱۵۰ هزارتومان

به کانالی دیگر رجوع کردم. این بار با طرح مشکل «رئیس ناسازگار»‌ی که می‌خواستم مطیع خواسته‌های من در امور کاری باشد. باز هم راه حل ارائه شد؛ زبان‌بند ۱۵۰ هزارتومان و طلسم تسخیر ۲۰۰ هزار تومان.

ادمین در پاسخ به تردید من که «می‌ترسم شَرِ این طلسم‌ها دامن خودم را بگیرد» این‌طور اطمینان بخشید: «دعا‌ها کاملا قرآنی هستند و برای شما بی‌خطر.»

دیگری برای همین مشکل راهکار «حرز شریف» و دعای «فتح مهمات و نفوذ کلام» پیشنهاد داد و برای تحریر اولی ۱۸۰ هزارتومان و برای دومی که دفعه دوم آن را دعای «جلب فتوحات و گشایش امورات» خواند، ۱۵۰ هزار تومان طلب کرد.

قیمت طلسم

قیمت دعا‌ها و طلسم‌ها در صفحات مجازی تقریبا مشابه هستند گویی بر سر تعرفه‌های آن‌ها توافقی صورت گرفته است. یک صفحه تلگرامی با ۱۱۱ هزار دنبال کننده برای دعای ازدواج و دعای رزق و روزی هرکدام ۳۰۰ هزار تومان قیمت داد.

نرخ دعا برای بچه‌دار شدن در پیجی با ۲۳ هزار دنبال کننده، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود، چرا که دعانویس برای تحریر این دعا به وسایلی، چون مشق سیاه، روغن گرگ، زعفران و گلاب نیاز داشت.

قیمت دعا‌ها و طلسم‌ها در صفحات مجازی تقریبا مشابهند گویی بر سر تعرفه‌های آن‌ها توافقی صورت گرفته است.

۰
ارسال نظر